Ukázkové tréninky programu Karate Kids pro nové zájemce

V týdnu od 11. do 14. září 

landing page nabor karate

Vítejte ve světě Shotokan karate pro nejmenší děti

Karate dó je japonské bojové umění, které nabízí rozhodně mnohem víc než jen obyčejné provádění cviků v tělocvičně. Karate rozvíjí soustředění, uvědomování si vlastního těla a učí neuvěřitelně širokou škálu pohybů. Pracuje s myslí i s dechem. Usiluje o rovnováhu. Dříve nebylo zvykem, že by bojová umění trénovaly malé děti. Dnes je to však jinak. Chtějí se jim věnovat čím dál menší a menší děti. Proto jsme vytvořili program, který je určený právě těm nejmladším, dětem v předškolním věku od 4 do 6 let.   

karate2

Hravost i disciplína

Efektivně kombinujeme bloky hravých aktivit s těmi, ve kterých se děti musí soustředit na správné provedení pohybu. Pestrost je důležitá, ale za nás také stále platí „no drill – no skill“.  

Karate3

Legrace i pravidla

Legrace má na tréninku svoje nezastupitelné místo, ale stejně tak i pravidla. Všechno je o rovnováze. Díky nastaveným hranicím si můžeme všichni užívat přátelské a bezpečné prostředí. 

3 1

Empatie i respekt

Laskavost, empatie, vstřícnost a přátelskost. Děti bereme a respektujeme jako partnery. To samé ale také důsledně vyžadujeme od nich. A to jak vůči nám, trenérům, tak vůči ostatním dětem.

„Serióznost, profesionalita, poctivost, férovost a nevšední přístup k dětem. Na začátku velké obavy, zda má 5 letá vnučka zvládne, jakožto jediná slečna, tréninky ve skupině kluků. Díky trenérce Radaně bez problémů. Trenéři využívají své bohaté sportovně-odborné i pedagogické zkušenosti. Výuka je postupná, hru střídají nejprve všeobecné sportovní dovednosti, a až později a pozvolna přicházejí prvky karate. Co se řekne, tak to platí. Ke každému dítěti je stejný přístup. Sportovní pokroky u dětí jsou znatelné. Ale i disciplína, sebeovládání, umění naslouchat a porozumět pokynům trenérů jsou v čase výrazné. Vnučka se na hodiny karate těší a v kolektivu dětí pod vedením trenérů Radany a Pavla je šťastná.“             

Vratislav, vnučka 5 let

Náš tréninkový proces

LP illus 3

Hlavní jsou základy

Gymnastické, atletické, ale také strečink a základní jógové pozice. Děti musí bezproblémově zvládat běhání, skákání, rotace, různé druhy poskoků, základní gymnastické prvky, ale také práci s míčem, s obručí a se švihadlem.

Koordinace těla

Výborná koordinace těla je alfou a omegou karate, stejně jako u baletu či tance. Využíváme vlastně velmi podobných tréninkových metod, jenom to vypadá víc jak v „Ninjago“ tělocvičně a nehraje u toho klavír 🙂  

Pevný a silný střed

Posilování s vlastním tělem je součástí každého tréninku. Je samozřejmě přizpůsobeno nejmladší věkové kategorii, funkčně a fyziologicky správné a v přiměřeném množství. Vycházíme z jógy, takže kliky a sklapovačky nečekejte.  

Radost a nadšení

Radost, nadšení pro pohyb, úžasná parta kamarádů a trenér jako dobrý vzor a přítel. Našim cílem je vyučovat karate takovou formou, aby bylo pro děti co nejsrozumitelnější a bavilo je to. Dítě není „malý dospělák“, proto je potřeba jiný přístup.

„Karate tréninky v tomto sportovním klubu nám doporučila kamarádka a já je ráda doporučuji dalším rodičům. Syn si tréninky oblíbil od první lekce a jsem s ním za jedno. Líbí se mi, že při tréninku se syn může dostatečně vyřádit při hrách, a přitom je věnována pozornost všeobecné sportovní průpravě i základním technikám karate. Oceňuji také citlivost trenérů pro kultivaci přirozené dětské tendence k agresivitě a jejich zaměření na vedení dětí k fair play.“ 

Zuzka, syn 5 let       

Každá cesta začíná prvním krokem

Přijďte si vyzkoušet karate trénink a zjisti, jestli jsou bojová umění pro tebe to pravé!